RICOH PRIPORT-ide (ka Stencil Duplicator või Digital Duplicator või shabloonpaljundusmasin) töö põhimõte erineb oluliselt tavalistes kopeerijates kasutatavast. Kui jätta kõrvale päris trükikojad, siis võiks öelda, et paljunduses on kolm põhilist tehnoloogiat. Esimesena tuleb mainida kõigile tuntud kopeerimismasinaid - need on praegu jagunemas nn analoog- ja digitaalmasinateks.
Mõnevõrra vähem on teada ofsett-printerid, mis samuti on veel paljundus-bürooseadmed, kuid juba küllalt lähedal trükikojatehnikale - pakuvad hea kiiruse, madala omahinna suurtele tiraazhidele ning offsetile omase kvaliteedi. Protsess eeldab siiski eraldi vahendeid matriitside valmistamiseks ja need on kas spetsiaalsel paberil, fooliumil või mingil muul alusel.
Ülalmainitute vahele jääb priport - kuna eestikeelne vaste puudub, siis tuleb leppida nimega, mida firma ise kasutab. Tehnoloogiliselt võib lähimaks seadmeks pidada juba unustatud rotaprinte - s.t. ka siin valmistatakse matriits, mida nimetatakse masteriks, see veetakse trumlile, trummel pannakse pöörlema sünkroonis paberi söötmisega ning pastataoline värv kannab kujutise paberile. Ei kasutata polümeriseeruvat pulbrit - toonerit, vaid poolvedelat värvi. Kujutise tekitab erilisele masterkilele mikroskoopiliste aukudena põletuspea. Värv pressitakse trumli seest täpselt doseerituna nendest läbi. Paberil kuivab värv kiirelt, hetke pärast on see veekindel ja ei määri enam.

On hulk asjaolusid, mis toovad pripordi lähemale kopeerimismasinatele: kogu protsess toimub ühel ja samal seadmel, on automaatne alates originaali etteandmisest, ja lõpetades tõmmiste tegemisega; siinjuures eemaldatakse vana master, tehakse uus ning kinnitatakse see trumlile. Juhtimine toimub kopeerimismasinale sarnaselt paneelilt ja valges särgis ning lipsuga. Võimalik on suurendus-vähendus, kujutise redigeerimine, foonid, programmide etteandmine jms. Seade on digitaalne, kusjuures lahutusvõime ulatub kuni 600 dpi-ni. Hinnalt on see tunduvalt odavam tavalistest samas kiirusklassis kopeerimismasinatest ja kaugelt odavam offset komplektidest ning viimastest muidugi lihtsamini käsitsetav.

Põhieeliseks on aga tunduvalt madalam koopia omahind võrreldes pulbertooneriga masinatega - seda siiski teatud mahuga seeriatest alates, sest masterkile hind on suhteliselt kõrge. Kuid see lubab teha tuhandeid tõmmmiseid - ja mida suurem seeria, seda odavam on tõmmis. Kulutused tarvikutele (master, värv) võivad ühele A4 lehele langeda 1-2 sendi piirile. Väheoluline pole ka kiirus - reeglina kuni 120 koopiat minutis. Värvi maksumus on tühine. Omahind võib osutuda tasuvamaks tavalise kopeerimismasina omast juba mahu juures 20 koopiat, väikesed kopeerijad aga ei kannata hoopiski võrdlust välja. Masinate ressursid ulatuvad miljonitesse. Hoolduses jäävad ära mured trumli ja kanduriga.

RICOH' vastavate seadmete valik on õigupoolest päris lai. Loetelus on ühtekokku kümmekond toodet. Need sobivad hästi kiirete trükitööde teostamiseks ka ootetööna, näiteks mitmesuguste vormide, õppematerjalide, ringkirjade ja miks ka mitte reklaammaterjalide paljundamiseks.

RICOH Priport HQ 9000 võimaldab täielikku lahutust 600 x 600 punkti tolli kohta; DX4542 lahutus on skaneerimisel on 600 x 400 dpi, väljastusel 400 x 400, automaatselt eristatakse originaalil tekst ja foto. Paberiformaat originaalile on A3, kuid tõmmisele on see suurem jättes vajadusel varu lõikeservadele ja kõitmistoiminguteks. Kiirus on valitav vahemikust 60 - 135 koopiat/pööret minutis, esimene koopia valmib 12 sekundi järel. Paberi lubatud tihedus on 47 - 210 g/m2. Kujutise loeb sisse tasaskanner, seepärast on võimalik teha paljundusi ka raamatust, ajakirjadest, köidetud dokumentidest. Paberi varu saab seadmetel HQ 9000 / 7000 tõsta kuni 4.000 leheni. Masinale saab lisaseadmena paigaldada originaalide söötja, millele võib asetada kuni 50 lehte.
Võimalik on teha ka mitmevärvilisi dokumente. Valida on 11 erinevat põhivärvi vahel, need on kasutatavad kas ükshaaval - st. mitmevärviline tõmmis valmib tsüklit korrates. Seejuures värvitrumli vahetus nõuab vaid kümmekond sekundit - või siis kaks värvi korraga ühe läbijooksuga seadmel TC-II. Lisaks saab tellida mistahes toonid PANTONE värvikaardi alusel.
Kõige olulisemaks laienduseks tuleb aga lugeda priportide ühendatavust arvutiga. Arvutiliidesed annavad võimaluse käsitseda priporte tavalise (võrgu)printerina ka otse rakenduste alt. Juhtkeelteks on GDI, PCL, RPCS  ja PostScript, mis on kasutusel pea kõigil laserprinteritel - need toetavad väga laia valikut vahendeid väljastatavate ürikute vormistamiseks. Vajadusel saab kombineerida skaneerimist ja arvutis ettevalmistatud dokumente.